



| Parameter | Value |
|---|---|
| Contact Plating | Tin |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Interface | I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART |
| Frequency | 48 MHz |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Memory Type | FLASH |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Programmable I/O | 54 |
| RAM Size | 32 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Memory Size | 256 kb |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Oscillator Type | Internal |
| Case/Package | LQFP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of I/Os | 54 |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Speed Grade | 48 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Data RAM Size | 32 kB |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 476
Distributors
pcbx
Unit Price$2.69730
Ext.Price$2.69730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.69730 | $2.69730 |
| 10 | $2.13390 | $21.33900 |
| 25 | $2.13271 | $53.31775 |
| 50 | $2.13152 | $106.57600 |
| 100 | $2.13033 | $213.03300 |
| 300 | $2.12914 | $638.74200 |
| 500 | $2.12792 | $1063.96000 |
